top of page

KENDİNDEN YAPIŞKANLI DÖKME POLİÜRETAN CONTALAR

CONTALAR
PU CONTALAR

Neden Kendinden Yapışkanlı Poliüretan Conta?​

Poliüretan ve ya üretan poliol+izosiyonat hammaddelerinin kimyasal bileşenlerin girdiği kimyasal reaksiyon sonucunda elde edilen bir malzemedir. Bu ürün kısaca PU olarak da adlandırılır. Poliüretan sıvı dökme contalar pek çok sektörde kimyasal ve fiziksel özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen malzemedir. Dünyada bilinen en iyi yalıtkan malzeme olması sebebiyle ve ayrıca (IP 55/65) yalıtımında mükemmel ısı, ses, toz, sıvı yalıtımı sağlamasından dolayı özellikle elektrik panosu, endüstriyel şalter, iklimlendirme/havalandırma, otomotiv, telekom ve aydınlatma sanayi sektörü üreticilerinin ilk tercihidir.

Ancak, tüm avantajları ile değerlendirilen birçok orta ve küçük üretici için bu sızdırmazlık teknolojisi, robotik makinenin maliyeti nedeniyle pahalı teknoloji olarak bilinir.

Y-1c.jpeg
PU Gasket Inj.jpg

Biz yaptık...

Sızdırmazlık conta teknolojsini biz çok daha ucuza ve daha kolay uygulanabilir şekline getirdik. Zeki mühendislerimizin tasarımını yaptığı çok özel robotik makine sayesinde artık o pahalı robotlardan alıp günde yada haftada sadece birkaç saatine çalıştırıp sermaye ve iş yerinizden alan harcamanıza gerek kalmayacak.

Ham maddeden dökme şekli ve görünüşüne kadar ürünün tüm özellikleri bildiğiniz PU Sıvı Conta  robot makinelere benzemektedir.

01cceb18-ffe8-4c7d-bb55-d5d3431e51a2.JPG
kisspng-check-mark-computer-icons-x-mark

PU Conta Avantajları

1. Isı, Ses, Toz ve Sıvı yalıtımı (IP55/65).

2. Pratik ve çok kolay uygulama.

3. Uzun süre sıkıştırıldığında şekli bozulmaz.

4. Aşınmaya karşı yüksek dayanıklıdır.

5. Ultraviyole ışınlara karşı dayanaklıdır. Çatlamaz, matlaşmaz.

6. +100° C ve -30° C sıcak ve soğuğa dayanıklıdır.

7. Uygulandığı yerinden kaymaz, kopmaz.

8. Açık ve kapalı alanlarda kullanılabilir.

9. Kir tutmaz. Bakteri üretmez. Çürümez. Koku yapmaz.

10. Uzun ömürlüdür. (en az 30 yıl)

PU Gasket Touch.jpg
PU Gasket Dim.jpg

Ürün Uygulaması

Poliüretan sıvı dökme contalar; dünyada Yüksek Koruma Derecesi (IP55/65) arayan kullanıcılar için en çok tercih edilen malzemelerden sayılır. Mükemmel ısı, ses, toz ve su gibi sıvılar için sızdırma sağlayabildiği için özellikle elektrik pano şalterler, iklimlendirme/klima, hava üniteleri ve tıbbi malzemeler vb. sanayilerde kullanılır. PU Sıvı Contalar elektrik pano, data ve telekom kabinler için de en çok tercih edilen malzemelerden biridir.

Ürün uygulaması için lütfen

YouTube kanalımızı ziyaret edin.

Ölçüler

ölçüler.JPG
bottom of page